Zapalenie spojówek – objawy, leczenie, profilaktyka

Zapalenie spojówek to częste schorzenie oka, które może wystąpić u każdej osoby bez względu na wiek czy płeć. Choroba ta charakteryzuje się stanem zapalnym błony śluzowej, która pokrywa wewnętrzną powierzchnię powieki oraz białka oka. W jaki sposób możesz uchronić się przed infekcją spojówki? Zachęcamy do zapoznania się z treścią artykułu.

Na co należy zwrócić uwagę, chcąc uniknąć nawracającego zapalenia spojówek?

Wielu ludzi wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że niewłaściwa higiena oka, zaniedbywanie regularnego mycia rąk oraz kontakt z zanieczyszczonymi przedmiotami mogą przyczynić się do rozwoju różnego rodzaju schorzeń.

Co zrobić, aby uchronić się przed zapaleniem spojówki? W pierwszej kolejności zrezygnuj ze współdzielenia ręczników oraz kosmetyków z innymi osobami. Równie ważnym elementem jest regularne mycie rąk, szczególnie przed dotknięciem oczu. Stosujesz soczewki kontaktowe? Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej higieny, regularnie je wymieniając i czyszcząc pudełko, w którym je przechowujesz.

Chcąc zadbać o kondycję wzroku, należy unikać dodatkowo długotrwałego narażenia oczu na zbyt intensywne światło, takie jak promienie słoneczne czy szkodliwe światło niebieskie, emitowane przez urządzenia elektroniczne. W przypadku pracy przy komputerze lub innych urządzeniach, warto stosować specjalne okulary ochronne lub ekranowe filtry ochronne.

W tym dziale  Jak zwiększyć swoją pewność siebie - soczewki kontaktowe

Zapalenie spojówki – leczenie

Kłopotliwe pieczenie, swędzenie oraz zaczerwienienie oczu stale nawraca, psując Ci codzienne samopoczucie? Jeżeli zaobserwowałeś u siebie pierwsze objawy zapalenia infekcyjnego, nie zwlekaj z udaniem się do specjalisty – najskuteczniejszą metodą na walkę z chorobą spojówki są krople z antybiotykiem, które mogą zostać zlecone do stosowania przez lekarza okulistę.

W przypadku zapalenia na tle alergicznym ważne jest usunięcie czynnika alergizującego oraz przyjmowanie odpowiednio dobranych leków przeciwhistaminowych oraz przeciwzapalnych. Pomocnym preparatem mogą okazać się także substytuty łez w postaci kropli do worka spojówkowego.

Oddaj opiekę nad swoim wzrokiem profesjonalistom z Wrocławskiego Centrum Okulistycznego

Wrocławskie Centrum Okulistyczne to nowoczesna placówka szpitalna, która zlokalizowana jest w północnej części Wrocławia. Fachowcy z WCO oferują pacjentom kompleksową opiekę okulistyczną, zapewniając im pełną diagnostykę, profilaktykę oraz leczenie zachowawczo-operacyjne. Odwiedź stronę internetową placówki i za pomocą kilku kliknięć umów się na wizytę kontrolną.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

obliczenia-bmi.pl