Wybieramy wyciskarki wolnoobrotowe do soków

Soki

Wyciskane soki bardzo popularne, z tego względu na rynku dostępnych jest coraz więcej modeli sokowirówek oraz wyciskarek. Jednak nie wszystkie urządzenia, które możemy nabyć są takie, jak myślimy. Okazuje się, że wyciskarka wolnoobrotowa jest o wiele bardziej przyjazna w stosunku do wytwarzanych soków, niż jakiekolwiek inne urządzenie.

Kiedy wyciskarka wolnoobrotowa jest potrzebna?

Można uznać, że wyciskarka wolnoobrotowa nie jest urządzeniem, które jest niezbędnikiem w naszej kuchni. Ponieważ zakup takiego sprzętu wiąże się z poniesieniem dość dużych kosztów, warto zastanowić się czy taki sprzęt jest dla nas.

Jeżeli walczysz z nadwagą lub chcesz zrzucić kilka kilo, warto jest sięgać po świeżo wyciskane soki. Są one mało kaloryczne, a w dodatku pobudzają soki trawienne oraz przyśpieszają metabolizm, czyli spalanie. Soki polecane są również tym, którzy w ciągu dnia nie są w stanie przyjąć odpowiedniej dawki warzyw i owoców. Jeśli natomiast zmagasz się z ogólnie złym samopoczuciem – rozdrażnienie, brak koncentracji, częste przeziębienia – oznacza to, że Twój organizm jest przemęczony, a najlepszą dawkę energii dostarczają właśnie soki.

Dlaczego wyciskarka wolnoobrotowa?

Jak wcześniej zostało wspomniane, wyciskarka wolnoobrotowa jest urządzeniem, które nie ma sobie równych w odniesieniu do produkcji świeżych soków. Określana jest wolnoobrotową, ponieważ pracuje powoli. Wały, których zadaniem jest wyciskanie soku, zazębiają się ze sobą w prędkości od 60 do 120 obrotów na minutę. Dla porównania sokowirówka obraca się tysiąc razy szybciej. Taki sposób wytwarzania soków nazywany jest wyciskaniem na zimno. Praca maszyny nie powoduje wysokich temperatur, dlatego soki zachowują wszystkie swoje wartości, czego nie można powiedzieć o sokowirówce. Tak otrzymany sok jest najzdrowszą i najczystszą postacią, jaka tylko może być uzyskana, przez urządzenie.

W tym dziale  Blendery - praktyczne zastosowanie w domu

Jakie są zalety wyciskarki wolnoobrotowej?

Decydując się na wyciskarkę wolnoobrotową nie należy zapominać, że pyszny i zdrowy sok wytwarzany jest w warunkach najlepiej do tego dostosowanych. Wyciskarka jest wykonana z plastiku, który nie wytwarza szkodliwych dla soków czynników. Dla porównania metal sprawia, że wytrąca się witamina C, tak ważna dla naszego organizmu. Czas pracy wyciskarki może osiągać 30 minut, a przez 5 minut wytarzany jest litr soku. Jak widać, urządzenie jest bardzo wydajne, pomimo iż najczęściej ze względu na dużą ilość klientów, wyciskarki nie są raczej wykorzystywane w restauracjach, barach itp.

Dzięki temu, że jest ona urządzeniem pracującym wolno, nie wydaje dużo hałasu. Jej cicha praca pozwala np. na przyrządzenie sobie smacznego, owocowego śniadania nawet rano, gdy inni domownicy jeszcze śpią. Ponadto nowoczesne wyciskarki wolnoobrotowe są zaprojektowane w taki sposób, aby nie były trudne podczas czyszczenia. Co więcej, wiele z nich posiada system samoczyszczący – wystarczy przelać przez maszynę ciepłą wodę. By wyciskarka była bardziej uniwersalnym urządzeniem, coraz więcej z nich posiada specjalny system, który umożliwia wykonywanie musów, dżemów, lodów oraz przecierów. Dzięki temu kupując dobrej jakości wyciskarkę, otrzymujemy wielofunkcyjny sprzęt, wysokiej klasy.

Podczas wyboru odpowiedniej dla nas wyciskarki wolnoobrotowej, warto jest zapoznać się z jej wszystkimi cechami, ponieważ jest to dość spory wydatek. Warto jest więc nie oszczędzać i wybrać sprzęt, który będzie służył nam na lata.

W tym dziale  Przydatne urządzenia kuchenne

obliczenia-bmi.pl