Typowe kosmetyki, które znajdziesz w damskiej torebce

kosmetyki torebka

O damskich torebkach i ich zawartości krąży mnóstwo dowcipów. Panie same sobie na to trochę zasłużyły, nosząc w niej wszystko co może być kiedykolwiek potrzebne (czyli za dużo). Żarty się jednak kończą, gdy w razie nawet najdziwniejszych potrzeb z torebki jak z magicznego kapelusza wyskakują potrzebne drobiazgi. Czasem torebka to też kosmetyczka.

Środki higieniczne

Od razu na wstępie uczciwie powiedzmy – chustki higieniczne to nie wszystko. Każda przewidująca kobieta z pewności nosi w swojej torebce również paczkę chusteczek nawilżanych. Ale to nie wszystko – można mieć uniwersalne chustki nawilżane (takie jak do pupy niemowlaka), ale też takie do przetarcia rąk, chustki nawilżane do demakijażu oraz do higieny intymnej. Do tego przyda się odkażacz do rąk w żelu.

Kolorowe kosmetyki

Kolorowe kosmetyki dla kobiet to absolutnie niezbędna zawartość damskiej torebki. Z całą pewnością wśród nich znajdzie się szminka. Ta, jak wiadomo, ściera się nieustannie, więc jej kilkukrotne odświeżanie w ciągu dnia jest niezbędne. Przysłowiowe już jest też „pudrowanie noska” w toalecie, a więc z pewnością każda pani ma w swojej torebce puder w kamieniu lub sypki, najczęściej matujący lub rozjaśniający, aby szybko móc przypudrować rozgrzaną słońcem czy emocjami twarz.
Jeśli kobieta musi długo zostawać w pracy, z pewnością nie zapomni kilku kolorowych kosmetyków – kredki do oczu, cieni w ulubionym kolorze oraz tuszu do rzęs i różu do policzków. Biorąc pod uwagę, że ma przy sobie wspomniane nawilżane chusteczki do demakijażu, dzięki temu mini zestawowi ma szansę zmienić po pracy w firmowej łazience makijaż z dziennego na wieczorowy i pięknie odświeżona ruszyć z przyjaciółkami do miasta.

W tym dziale  Jak poprawić kształt ust?

Kremy i balsamy

Tak, to prawda, kobiety noszą w torebkach nawet kilka kremów, kremików, balsamów i balasików. To absolutny must have torebkowy wśród kosmetyków dla kobiet. Z pewnością będzie to tubka kremu do rąk – mydło nieustannie wysusza dłonie i ten drobiazg naprawdę bardzo się przydaje. Koniecznie trzeba też mieć przy sobie niewielki balsam do ust lub pomadkę ochronną w sztyfcie. U niektórych zapobiegliwych pań w torebce znajdzie się też natłuszczający, nawilżający czy naprawczy balsam do spękanej skóry – może skórka przy paznokciach, łokcie lub pęknięte kąciki ust będą wymagały szybkiego okładu.
Wydaje się, że ta lista może nie mieć końca i pewnie tak jest, bo każda kobieta jest inna, ma swoje przyzwyczajenia i potrzeby oraz… małe śmiesznostki. To urocze i zabawne, ale przecież jest w pewien sposób esencją kobiecości.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

obliczenia-bmi.pl