Suplementy dobre dla pracy żołądka- dowiedz się, jak oto zadbać

Szybkie tempo życia, stres, niewłaściwa dieta, nieregularne pory posiłków, to wszystko niekorzystnie wpływa na nasz żołądek. Czasem ze względu na tryb pracy nie możemy znacząco zmienić przyzwyczajeń żywieniowych, ale może zadbać o prawidłową pracę żołądka i to w sposób bardzo naturalny?

Wyjątkowe właściwości babki płesznik

Babka płesznik to prawdziwe dobrodziejstwo dla naszego układu pokarmowego. Ma podobne działanie do siemienia lnianego. Przede wszystkim, reguluje pracę jelit. Jednak ta niezwykła roślina ma o wiele szersze zastosowanie. Z powodzeniem może pomóc w leczeniu hemoroidów, unormować poziom cukru we krwi, a także wpływa korzystnie na skórę trądzikową oraz pomaga w leczeniu łuszczycy.

Co ciekawe, jest absolutnie bezpieczna, mogą ją stosować nawet kobiety w ciąży. Badania wykazały, że nie wpływa negatywnie na przebieg ciąży oraz nienarodzonego dziecka. Jak widać, babka płesznik działa skutecznie i bezpiecznie. Wyciąg z tej rośliny to prawdziwy popis umiejętności matki natury w leczeniu i łagodzeniu różnych schorzeń i dolegliwości. Co więcej występuję w naszym kraju, głównie w rejonie Mazowsza i Lubelszczyzny.

Kiedy stosować babkę płesznik

Babka plesznik to naturalny środek na zaparcia, dlatego zalecana jest przy problemach z wypróżnianiem. Działa ułatwiając przesuwanie mas zalegających w jelitach, a przy tym jest bezpieczna i nie podrażnia żołądka. Można ją stosować w razie problemów z zaparciami. Co ciekawe i niezwykłe w stosowaniu nasion babki płesznik (sprawdź tutaj: https://gemini.pl/group/babka-plesznik) doskonale sprawdza się w przypadku zaparć, jak i…biegunek.

W tym dziale  Świeże soki – sposób na gadką cerę

Normalizuje wypróżnianie, a także zapewnia odpowiednią ilość dobrych bakterii jelitowych, co wpływa korzystnie na funkcjonowanie jelit, a tym samym poprawia samopoczucie. Zbawienny wpływ na jelita sprawia, że nasiona tej wyjątkowej rośliny można również stosować w przypadku poważniejszych schorzeń jak zespół jelita drażliwego czy choroba wrzodowa żołądka. Babka płesznik ma działanie przeciwzapalne, ale także osłonowe co zapewnia ulgę w schorzeniach układu pokarmowego.

Prowadzone są badania mające na celu wykazanie wpływu babki płesznik na zmniejszenie ryzyko nowotworu jelita grubego, jednak jeszcze nie wykazano wyraźnego związku stosowania babki płesznik z wystąpieniem choroby nowotworowej. Babka płesznik jest bezpieczna i może być stosowana przez kobiety w ciąży, jednak istnieją również przeciwwskazania do jej stosowania. Osoby cierpiące na niedrożność jelit nie powinny stosować babki płesznik, a także nie wolno jej stosować przed planowaną kolonoskopią. W pozostałych przypadkach można śmiało korzystać z dobrodziejstw tej niezwykłej rośliny, występującej w Polsce. Babka płesznik korzystnie wpływa na układ trawienny oraz reguluje pracę jelit. Sprawdza się w przypadku biegunek, zaparć, choroby wrzodowej oraz zespołu jelita drażliwego. Poza tym normalizuje poziom cukru we krwi, obniża poziom cholesterolu, pomaga w leczeniu hemoroidów, a także trądziku i łuszczycy. Babka płesznik to prawdziwy skarb natury.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

obliczenia-bmi.pl