Sokoterapia – pomoc w chorobach

Nowoczesne wyciskarki do soków to urządzenia, które pomagają nam skomponować zdrowe i świeże koktajle – świetne na okres przeziębienia i grypy oraz zwalczające inne choroby. Jakie soki sprawdzają się najlepiej? Czy wyciskarki jednoślimakowe gwarantują efekty sokoterapii?

Sokoterapia odwołuje się do prozdrowotnych właściwości soków pozyskiwanych w szczególności z warzyw. Lecznicze koktajle możemy przygotować samodzielnie w domu za pomocą praktycznych wyciskarek jednoślimakowych oraz innych dostępnych na rynku urządzeń.

Jakie soki pomagają w chorobach?

Woman in kitchen drinking fresh orange juice

Wyciskarki do soków odgrywają ważną rolę w leczeniu naturalnymi koktajlami. Koncepcja sokoterapii zwraca uwagę przede wszystkim na koktajle pozyskiwane z warzyw – w szczególności zielonych roślin liściastych. Mniejszą rolę odgrywają natomiast soki z sokowirówki przygotowywane z owoców, ponieważ zawierają one duże ilości cukrów prostych. Jak przekonują eksperci, najlepsze rezultaty w zwalczaniu chorób przynoszą warzywa rosnące w naszej strefie klimatycznej, ponieważ do nich naturalnie przyzwyczajony jest organizm. Podkreśla się szczególnie rolę natki pietruszki, pokrzywy i kiełków pszenicy – takie produkty idealnie zgniatają  funkcjonalne wyciskarki jednoślimakowe – sokowirówki radzą sobie z tym znacznie gorzej.

Jakie wyciskarki do soków sprawdzą się najlepiej przy sokoterapii?

Specjaliści podkreślają, że nieodpowiednie przygotowanie soku może pozbawić go składników odżywczych, dlatego nawet nowoczesne sokowirówki mogą nie sprawdzić się do ich produkcji. Specjaliści zalecają, żeby wykorzystywać funkcjonalne wyciskarki do soków zapewniają one, że warzywa i owoce są zgniatanie, a nie krojone z dużą prędkością, co pomaga uzyskać soki mocno nasycone zdrowymi substancjami – posiadającymi witaminy i mikroelementy. Sokowirówki mają też ten minus, że podnoszą temperaturę warzywnych i owocowych koktajli, utleniają je, przez co pozbawiają wartościowych enzymów. Jeśli zależy nam na najlepszych efektach sokoterapii – zwracajmy szczególną uwagę na urządzenia wykorzystywane przy produkcji domowych koktajli. Oprócz tego tradycyjne sokowirówki nie radzą sobie z miksowaniem warzyw liściastych, które stanowią podstawę sokoterapii. Najlepiej nadają się do tego nowoczesne wyciskarki do soków – przede wszystkim wyciskarki jednoślimakowe.

W tym dziale  Produkty BIO - czym różnią się od zwykłych produktów?

 


obliczenia-bmi.pl