Wzrasta świadomość społeczna i wielu z nas odżywia się lepiej, ale wciąż zdarza się, że do diety nie przywiązujemy uwagi i jemy tłusto i dużo. Wydaje nam się bowiem, że możemy jeść wszystko i nic nam nie grozi, ale prawda wygląda całkiem inaczej. W rzeczywistością wątroba większości z nas bardzo cierpi. Na szczęście, w aptekach znajdziemy lek Hepatil, który nam pomoże. Jak sobie poradzić z chorą wątrobą?
Czym się zajmuje wątroba?
Wątroba to narząd, który stanowi ważny element układu pokarmowego i jest ośrodkiem wielofunkcyjnego działania. We wnętrzu wątroby zachodzi jeden z ważniejszych procesów metabolicznych, czyli zamiana węglowodanów w łatwo przyswajalną glukozę, która odżywia komórki.
W wątrobie powstaje też glikogen, czyli zmagazynowana glukoza. Wątroba to także producent żółci niezbędnej w procesie trawienia tłuszczów oraz producent niektórych białek. Ten ważny organ magazynuje żelazo i witaminy i metabolizuje leki oraz unieszkodliwia wytworzone przez organizm szkodliwe produkty przemiany materii.
Kiedy sięgnąć po Hepatil? Wątroba choruje
Wątroba to unikalna, naturalna oczyszczalnia organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii. Jeśli dostarczymy jej za dużo pracy, nie da sobie z tym rady i zacznie chorować. Wątrobie nie służy zwłaszcza obciążenie nadmiernie tłustym pożywieniem. Przeciążona, nie jest efektywna w oczyszczaniu krwi z toksyn, co skutkuje ogólnym obniżeniem szybkości trawienia pokarmów, zaleganiem ich i nadmiernym otłuszczaniem wątroby. Tak obciążona zaczyna dawać o sobie znać bólem, poczuciem niestrawności i nudnościami, wzdęciami czy też zaparciami. Jeśli wiemy, że zjedliśmy za dużo i za tłusto, weźmy Hepatil, który jest uważany za najskuteczniejszy lek w walce z chorobami tego organu. Hepatil zawiera ornitynę, czyli aminokwas, który bierze udział
w przemianach metabolicznych i powstawaniu mocznika w wątrobie. Aminokwas odtruwa komórki z amoniaku, zamieniając go w mocznik, dobrze wpływa na metabolizm białek, tłuszczów i cukrów.
Co szkodzi wątrobie?
Po zjedzeniu dużej ilości łatwostrawnych węglowodanów (słodycze, produkty mączne) szybko wzrasta we krwi poziom glukozy, a jej nadmiar jest szkodliwy dla całego organizmu. Jeśli poziom glukozy jest w normie, wątroba przerabia ją na pożyteczne dla zdrowia substancje, glikogen i aminokwasy. Przy nadwyżce zaś, z nadmiaru glukozy wątroba produkuje tłuszcz i cholesterol, które przechodzą do krwiobiegu. Przejadając się, szkodzimy wątrobie i jesteśmy na prostej drodze do miażdżycy, cukrzycy i otyłości. Rzecz jasna, Hepatil pomoże w trawieniu nadwyżek, ale musimy mu w tym pomóc. Zrezygnujmy z alkoholu, który niszczy wątrobą. Następuje bowiem uszkodzenie i blokowanie pracy hepatocytów (komórek wątrobowych), poprzez odkładanie się w nich tłuszczu. Dalsze zatrucie alkoholem prowadzi do poważnej choroby, jaką jest marskość wątroby.
Wątroba jest jednym z najważniejszych organów, gdyż zabiera zużyte komórki i zbędne produkty przemiany materii. Musimy szczególnie o nią dbać, a jeśli zaczyna sygnalizować, ze jest przemęczona, zażyjmy Hepatil, który pomoże wątrobie w jej ciężkiej pracy.