Naturalne leki nie z apteki – soki owocowe

 

 

Niewłaściwa dieta, zbyt mała ilość snu, sporo stresu – niestety dotyczy to wielu z nas. W efekcie częściej chorujemy, a wtedy sięgamy po różnego rodzaju leki, które mają przecież również skutki uboczne. Jak poradzić sobie z tym problemem? Warto wprowadzić do swojego codziennego menu świeżo wyciskane soki owocowe, które mają dobroczynny wpływ na nasz organizm. Poza tym mogą również pomóc w leczeniu konkretnych dolegliwości.

Jakie są główne zalety picia świeżo wyciskanych soków?

 

Warzywa i owoce są bogatym źródłem witamin, minerałów oraz żywych enzymów. Picie świeżych soków z nich przygotowanych sprawia, że wówczas możemy dostarczyć do organizmu jeszcze większą dawkę składników odżywczych. W końcu, żeby uzyskać jedną szklankę takiego koktajlu zużywa się około 0,5 kg warzyw i owoców. Dzięki temu, że można łączyć je ze sobą na różne sposoby, mamy szansę na tworzenie soków, które zawierają naprawdę mnóstwo wartości odżywczych.

 

Świeże soki owocowe odkwaszają organizm, pomagają pozbyć się z niego toksyn oraz wzmacniają odporność. Zaleca się ich picie osobom, które są często przeziębione, ale również cierpiącym na migreny, bezsenność, problemy żołądkowe czy reumatyczne.

Jaki sok na jaką dolegliwość?

 

W tym dziale  Leki przeciwbólowe, co wybrać

Każdy z nas powinien wziąć pod uwagę kupienie wyciskarki do soków, po to by pić je nawet kilka razy dziennie. Szczególnie zdrowe są koktajle z kapusty, selera, brokuła, ogórków, natki pietruszki, buraków, rzepy, fenkuła, cykorii, cukinii, papryki, jabłek, marchwi, cebuli, czosnku i pomidorów. Natomiast w przypadku, gdy mamy konkretny problem zdrowotny, warto dowiedzieć się jaki rodzaj soku powinien nam pomóc.

 

Kiedy jesteśmy przeziębieni lub mamy grypę, wypróbujmy koktajl z jabłek, marchwi, buraków, kiwi i bananów. Ewentualnie można skorzystać z przepisu, w którym nie ma owoców, a oprócz marchwi i buraków wrzucamy do wyciskarki, selera naciowego, szczaw, czosnek, kapustę, kalafiora oraz brokuła. Skuteczny jest również sok z natki pietruszki, imbiru i cytryny.

Set of organic fruit retro vintage golden labels collection

Dolegliwości reumatyczne są bardzo nieprzyjemne, ale można je złagodzić stosując koktajl z selera, marchwi, pietruszki, kapusty, ogórka, brukselki, lucerny, cykorii, rzodkiewki oraz rzeżuchy. W przypadku powracających bólów głowy nie ma sensu brać kolejnych, coraz mocniejszych tabletek. Lepiej zacząć pić sok z kapusty, brokułów, lucerny, jabłka i marchwi. Przeciwbólowo działa również napój z marchwi, czerwonej papryki i rzepy.

 

Osoby, które mają anemię powinny przyrządzać sobie koktajl z buraka, marchwi, selera naciowego, dyni, kapusty, pietruszki, ogórka, rzeżuchy, pokrzywy oraz mniszka lekarskiego.

 

Sok z liści kapusty pomaga w rożnych dolegliwościach, również żołądkowych – leczy wrzody. Świeżo wyciskane soki stosowane są nawet jako element terapii zalecanej osobom chorującym na raka. Została ona opracowana przez lekarza – dr Maxa Gersona.

W tym dziale  Korzyści wynikające z noszenia soczewek kontaktowych

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


obliczenia-bmi.pl