Korzyści wynikające z noszenia soczewek kontaktowych

jak zakładać soczewki

Soczewki kontaktowe pojawiły się już wiele lat temu. Jednak bardzo długo uznawane były za drogie, kłopotliwe w użyciu, mało praktyczne i niebezpieczne dla zdrowia. Większość mitów dotyczących szkieł kontaktowych warto jednak obalić. Soczewki są bezpieczne, nie zagrażają zdrowiu oczu, a w dodatku w wielu sytuacjach okazać się mogą znacznie lepszym rozwiązaniem niż okulary.

Soczewki – czy rzeczywiście to droga alternatywa dla okularów?

Najczęściej do zakupu soczewek zniechęcają nas ich wysokie ceny. W rzeczywistości jednak to mit. Soczewki znacznie potaniały, a biorąc pod uwagę cenę oprawek i szkieł, które również trzeba kupić po wizycie u okulisty, to można dojść do wniosku, że soczewki są nawet tańszą opcją.

Niektórzy przeliczają też koszt soczewek na każdy dzień użytkowania. Tu również można się bardzo pozytywnie zaskoczyć, bo ta cena to zazwyczaj kilka złotych, dokładnie tyle, ile płaci się za kawę w kawiarni albo gazetę codzienną.

 

Soczewki nie tylko dla atrakcyjności!

Jeśli już jednak wybiera się soczewki, to głównie dla ich zalet, a nie tylko ceny. A tych korzyści jest całe mnóstwo. Przede wszystkim szkła kontaktowe to najlepszy i najszybszy sposób, by dodać sobie atrakcyjności. Nie dość, że dzięki soczewkom nie trzeba już nosić dużych okularów, które zakrywają dużą część twarzy, to w dodatku można dodać głębi spojrzeniu, rozjaśnić je albo nawet zmienić kolor oczu. Te wizualne korzyści wynikające z noszenia soczewek są tak ciekawe, że możliwości noszenia soczewek osobom z chorobami oczu pozazdrościli ci, którzy mają idealny wzrok. Efekt? Zaczęły pojawiać się soczewki zerówki, takie, które nie korygują wad wzroku, ale zmieniają np. kolor tęczówki.

W tym dziale  Sokoterapia – pomoc w chorobach

 

Większy komfort, dobra cena

Chociaż dodatkowe efekty jakie zapewniają soczewki są już doskonałą zachętą do zakupu, to jednak soczewki kupuje się zazwyczaj i tak ze względu na ich podstawową funkcję. Jest nią zapewnienie lepszego widzenia i zwiększenia komfortu noszenia w stosunku do okularów. Niektórym wydaje się, że to okulary są wygodniejsze i bardziej bezpieczne. Jednak jest to jeden z najpowszechniejszych mitów. Soczewki mogą sprawiać jedynie kłopoty w pierwszych dniach noszenia, kiedy rzeczywiście trzeba poświęcić więcej czasu na ich zakładanie. Później umieszczenie soczewek kontaktowych na oku zajmuje dosłownie chwilę. Samo noszenie soczewek jest w pełni wygodne, nie mają one tendencji do przemieszczania się, ani wypadania z oka. Pozwala znakomicie widzieć i, w przeciwieństwie do okularów, nie ogranicza pola widzenia, które często jest blokowane przez oprawki.

Nowoczesne soczewki nie korygują przy tym już tylko samych podstawowych wad wzroku jak krótkowzroczność i dalekowzroczność. Radzą sobie nawet z takimi wadami jak astygmatyzm, który niestety znacznie pogarsza sposób widzenia.

 

A co z higieną?

Wątpliwości przy wyborze soczewek budzić może również higiena. Szkła mają bezpośredni kontakt z okiem, nic więc dziwnego, że wiele osób obawia się infekcji bakteryjnych lub nawet uszkodzenia wzroku. Okazuje się jednak, że wcale nie jest o to aż tak łatwo. Jeśli tylko soczewki dobrze się czyści po każdym użyciu, zawsze zakłada się je czystymi dłońmi i trzyma się zaleceń producenta, problemy higieniczne związane z noszeniem soczewek kontaktowych to rzadkość.

W tym dziale  Naturalne leki nie z apteki - soki owocowe

obliczenia-bmi.pl