Jak zwiększyć swoją pewność siebie – soczewki kontaktowe

akcesoria do soczewek

Coraz więcej ludzi posiada różnego rodzaju wady wzroku. Wpływ mają na to długie godziny spędzane przed komputerem, przemęczenie oczu, a także nieodpowiednia higiena narządu wzroku. Jednak wiele osób nie chce nosić okularów korekcyjnych, gdyż są zdania, że po prostu wyglądają w nich źle. Tymczasem wada z roku na rok staje się coraz większa. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być soczewki kontaktowe, które poprawiają wzrok, nie odejmując jednocześnie pewności siebie.

Dlaczego właśnie soczewki kontaktowe?

Soczewki cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie. Wpływ na to ma przede wszystkim ich poręczność – można je nosić w każdej sytuacji i są niezauważalne dla otoczenia. Sięgać po nie mogą, a nawet powinni także sportowcy. Szkła kontaktowe są o wiele wygodniejsze i stosować je można bez względu na rodzaj i zakres posiadanej wady wzroku. W zależności od osobistych preferencji można wybrać soczewki jednodniowe, miesięczne czy roczne. Czasem też wyróżnia się soczewki miękkie i twarde. Pierwsze wykonywane są z polimeru tzw. hydrożelu bądź silikonowego hydrożelu. Z kolei soczewki twarde produkowane są z tworzywa organicznego o wysokiej tlenoprzepuszczalności.

 

Soczewki kontaktowe a pewność siebie

Chociaż okulary wracają do mody, a w sklepach wybrać można spośród szerokiej gamy wzorów i kolorów, to dla wielu osób o słabszym wzroku są często prawdziwym utrapieniem. Okazują się bowiem niewygodne czy zbyt grube, co jest największą przeszkodą w przypadku kobiet ceniących sobie swój wizerunek w szczególny sposób. Dlatego też coraz więcej osób sięga po soczewki kontaktowe różnego rodzaju.

W tym dziale  Odbudowa Uzębienia i Utrzymanie Zdrowia Jamy Ustnej: Rehabilitacja Stomatologiczna

Soczewki zdecydowanie dodają pewności siebie ludziom, którzy nie lubią nosić klasycznych okularów korekcyjnych. Soczewki można nosić na stałe lub tylko na wybrane okazje, zmieniając często swój wizerunek. W ten sposób znika problem oprawek, które zasłaniają twarz, a tym samym makijaż. Poza tym nosząc soczewki można również bez obaw sięgnąć po okulary przeciwsłoneczne, co jest szczególnie istotne w okresie letnim. Co ciekawe, na soczewki coraz częściej decydują się też osoby, które nie mają żadnej wady wzroku. Dla nich przeznaczone są modele o mocy 0 dioptrii. Soczewki pozwalają im bowiem zmienić swój naturalny kolor oczu na całkiem inny.

 

Soczewki a moda

Oprawki okularów, jak wszystko, z czasem mogą wyjść z mody. W przypadku soczewek kontaktowych takiego ryzyka nie ma. Poza tym z uwagi na to, że wiele soczewek wyposażonych jest w dodatkowy filtr UV, latem można bez obaw postawić na fantazyjne, tanie modele okularów przeciwsłonecznych. Soczewki kontaktowe są też niezastąpione podczas nakładania makijażu przed lustrem, zwłaszcza dla kobiet o dość dużej wadzie wzroku.

Poza tym wciąż wiele osób jest zdania, że okulary po prostu szpecą. Nie zawsze jest to prawda, gdyż dobrze dobrane mogą nawet podkreślić atuty. Zdecydowanie naturalniejsze są jednak soczewki kontaktowe. W tym przypadku znika również problem doboru odpowiednich oprawek. Nie pozostawiają też nieestetycznych odcisków na skroniach czy nosie, a także nie zmieniają rozmiaru oczu.

W tym dziale  Leki przeciwbólowe, co wybrać

 


obliczenia-bmi.pl